Të paktën 42 të vrarë në Gaza nga sulmet izraelite në kampet Shati dhe Tuffah

Të paktën 42 palestinezë janë vrarë nga sulmet izraelite në kampin e refugjatëve Shati dhe lagjen Tuffah në Gaza, tha për Al Jazeera-n kreu i Zyrës së Mediave të Qeverisë së Gazës.

OBSH thotë se sistemi shëndetësor në Gaza është pranë kolapsit pasi viktimat nga një sulm izraelit në “zonën e sigurt” të al-Mawasi vërshuan në Spitalin Al-Aksa.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button