29 mins më parë

  Mickoski: Për shkelje të marrëveshjeve dhe shkelje të të drejtave të njeriut, nuk gjykojnë politikanët por gjykatat

  Për shkelje të Marrëveshjes së Prespës gjykon Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë, ndërsa për të drejtat e njeriut –…
  2 hours më parë

  Vrasje e trefishtë mbrëmë në Shqipëri, forcat RENEA blindojnë tri qytete

  Forcat RENEA, ato të Sigurisë Kombëtare dhe drejtues të policisë u panë mbrëmë në fshatin Memaliaj, pas vrasjes së trefishtë…
  2 hours më parë

  VLEN: Ne jemi uniteti i shqiptarëve, BDI po shpif për të mbrojtur krimin

  Koalicioni në Qeveri, VLEN nëpërmjet një kumtese dërguar në media ka deklaruar se VLEN-i është uniteti i shqiptarëve dhe se…
  17 hours më parë

  Protesta në Shkup kundër arrestimit të ish-ushtarit të UÇK-së

  Veteranët dhe familjarët e ish-ushtarit të UÇK-së Blerim Ramadani i ndaluar ditë më parë në vendkalimin kufitar të Jazhincës, protestuan…
  20 hours më parë

  Kosovë: 40 ditë paraburgim për të kërkuarin nga Maqedonia e Veriut, i dyshuar për vrasje të rëndë

  Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt – Departamenti…
  20 hours më parë

  Mickoski: Bullgaria s’ka energji për dialog!

  Kryeministri Hristjan Mickoski tha se nuk janë politikanët ata të cilët vlerësojnë nëse është shkelur apo jo Masrrëveshja e Prespës,…
  22 hours më parë

  “BDI-ja po dështon edhe në opozitë” – Arben Taravari reagon për dy modelet që shqyrtohen nga ekspertët e BDI-së

  Arben Taravari, pjesë e Qeverisë ka reaguar pas lajmit ku kumtohen dy modelet që shqyrtohen nga eskpertët ndërkombëtarë dhe autorët…
  24 hours më parë

  VLEN përkujton abuzimet e Osmanit: Premtojmë se BDI do të përballet me të kaluarën e tyre të errët

  Koalicioni VLEN ka përkujtuar sot skandalet dhe abuzimet e mundshme të ish-ministrit të jashtëm Bujar Osmani. Në një kumtesë, VLEN…
  1 day më parë

  Bastisje në Shkup, gjendet drogë

  Më 19.07.2024 në orën 15:30 në Shkup, në rajonin e Qendrës, policët nga Njësia për Tregti të Palejuar pranë SPB…
  1 day më parë

  Nisën punimet për rrethimin e deponisë ilegale mbi dy dekadëshe në Nikushtak

  Kanë filluar punimet për vendosjen e rrethojës në deponinë ilegale në fshatin Nikushtak të komunës së Likovës. Portalb.mk të premten e vizitoi…

  Sport

   2 days më parë

   FIFA shtyn vendimin për përjashtimin e mundshëm të Izraelit: Flasim pas Olimpiadës

   Kombëtarja e Izraelit do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike të Parisit 2024. FIFA, në fakt, ka shtyrë vendimin e…
   2 days më parë

   Zirkzee zyratizohet tek United, Bologna mendon ta zëvendësojë me sulmuesin “Dardan”

   “Emiljanët” e Bologna ishin padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në Serie A, me “Kuqeblutë’, që siguruan me…
   2 days më parë

   Çdo gjë zyrtare, Morata është lojtari më i ri i Milanit

   Kapiteni i skuadrës spanjolle të futbollit, Alvaro Morata, është lojtar i ri i Milanit, ka konfirmuar sot klubi italian. Milani…
   2 days më parë

   Osimhen arrin marëveshje me PSZH-në, 100 mln dhe një futbollist drejt Napolit

   Viktor Osimhen thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me Paris Sen Zhermenin, por gjigantët e Ligue 1 janë…
   Back to top button