Temperatura deri 40 gradë Celsius”, vijon periudhë e motit shumë të nxehtë në Maqedoninë e Veriut

Deri nga fundi i ditës moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla lokale dhe erë të dobët nga drejtim i ndryshëm. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 31 deri 38 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell, i nxehtë dhe i qetë. Temperatura do të arrijë deri 37 gradë Celsius.

“Vijon periudhë e motit shumë të nxehtë me temperaturë ditore mbi 30, ndërsa në disa vende do të arrijë 40 gradë Celsius. Në orët e pasdites, kryesisht në rajonet malore, do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit me të reshura të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla”, informojnë nga DPHM.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button