Shqipëri, flakët përfshijnë Himarën

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme kodrat e fshatit Pilur në bashkinë e Himarës.

Zjarri nuk ka rrezikuar banesa por deri më tani janë djegur dhe vijojnë të digjen disa hektarë me kullota dhe pemtari.

Flakët vazhdojnë të përahpen, por në terren ndodhen zjarrfikësit e Himarës që kanë ndërhyrë për të vendosur situatën në kontrroll.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button