Brazili deklason Paraguain nën shkëlqimin e Viniciusit

Brazili e ka shënuar fitoren e parë në edicionin e sivjetmë të Kupës së Amerikës, duke mposhtur 4:1 Paraguain gjatë mesnatës.

I kritikuari i ndeshjes së parë, Vinicius Junior, shkëlqeu me dy gola.

Ylli i Real Madridit dhe favoriti për ta fituar Topin e Artë shënoi në minutën e 35-të e në fund të pjesës së parë.

Savio kontribuoi me një gol në minutën e 43-të, ndërsa Lucas Paqueta shënoi nga penalltia në minutën e 65-të. Lojtari i West Hamit e humbi një 11-metërsh në minutën e 31-të.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button