Belgjika do përballet me Francën, De Bruyne e pranon: Nuk jemi favoritë

Kevin De Bruyne, kapiteni i Belgjikës, foli pas kualifikimit në raundin e 1/8-ve pas barazimit 0-0 me Ukrainën.
“Jam i lumtur pasi jemi të kualifikuar. Nuk do të jemi favoritë ndaj Francës, por e dimë që në një turne të tillë duhet të luajmë në mënyrën më të mirë. Ndaj Ukrainës e merituam të fitonim, nisëm mirë, me presion shumë të lartë, por pavarësisht përpjekjeve, ne nuk finalizuam dhe pastaj në fund thjesht menduam për kualifikimin”, tha De Bruyne.
Në raundin e 1/16-ve Belgjika do të masë forcat me Francën, takim që do të luhet më 1 korrik.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button