Tërmet i fortë në Greqi

Një tërmet është regjistruar 32 km lindje-verilindje të Symit, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter.

Ndërsa thellësia e regjistruar është 39.4 kilometra.

Sipas mediave greke, epiqendra e tërmetit është afër bregdetit turk dhe lëkundjet sizmike, janë ndjerë veçanërisht në ishullin Rodos.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button