12 të lënduar nga turbulencat e aeroplanit, po fluturonte nga Doha në Dublin

Turbulencat e një aeroplani i cili po fluturonte nga Doha në Dublin, lanë 12 të lënduar.

Transportuesi i Qatar Airways, i cili u ul në Dublin pak para orës 13:00 sipas kohës lokale, u prit nga shërbimet e urgjencës, duke përfshirë policinë e aeroportit dhe departamentin e zjarrfikësve dhe shpëtimit.

Sipas një deklarate nga Aeroporti i Dublinit, gjashtë pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit u lënduan në incident.

Fluturimi QR107 i Qatar Airways përjetoi turbulenca gjatë fluturimit mbi Turqinë, thuhet në deklaratë.

Aeroporti i Dublinit tha se po ndihmonte pasagjerët dhe stafin dhe se operacionet ishin të paprekura, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Kjo vjen disa ditë pasi 104 pasagjerë u lënduan dhe një burrë me sëmundje të zemrës vdiq në një fluturim të Singapore Airlines që u godit nga turbulenca të rënda. Aeroplani po fluturonte nga Londra në Singapor.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button