(VIDEO) Lotët e “krokodilit serb” në OKB, Vuçiç pak ditë pas gjenocidit: Për 1 serb, vrasim 100 myslimanë

Lotët e krokodilit të Aleksandar Vuçiç pas marrjes së vulës së gjenocidit nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Më pas e festoi me krenari atë, duke thyer rregullat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së duke bërë simbolin e kriminelëve serbë me tre gishta dhe valvitur flamurin e shtetit të tij.

Por fytyra e vërtetë e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, të cilën ndërkombëtarët nuk e kanë parë ose e kanë harruar është kjo: “Vrisni një serb dhe ne do të vrasim 100 myslimanë”, shprehej ALEKSANDËR VUÇIÇ, KORRIK 1995.

Këtë kërcënim e bënte vetëm 9 ditë pasi forcat serbe nën udhëheqjen e miqve apo “mentorëve” të tij si Sllobodan Millosheviç, Vojislav Sheshel, Radovan Karaxhiç dhe Ratko Mlladiç, bashkë me mercenarët “Akrepat” masakruan dhe vranë në mënyrë çnjerzore mbi 8 mijë civilë, burra dhe djem myslimanë të pafajshëm, në Srebrenicë të Bosnjë dhe Hercegovinës në korrik të vitit 1995.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button