Varheji uron Qeverinë e re

Oliver Varheji Komisar Evropian për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë nëpërmjet platformës X (Twitter) ka uruar Qeverinë e re të Hristijan Mickoskit.

Varheji shkruan se me padurim pret që të avancohet rruga Evropiane e Maqedonisë së Veriut.
“Urime kryeministrit Mickoski dhe anëtarëve të Qeverisë së re! Me padurim pres të punojmë shpejtë me Ju që ta avancojmë rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Oliver Varhej.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button