Ushtria izraelite vret 46 palestinezë në të gjithë Gazën, sulmon shkollën në kampin Jabalia

Vazhdojnë sulmet e rënda të ushtrisë izraelitë në Gaza, pavarësisht kërkesës së GJND-së ndaj Izraelit të ndalojë urgjentisht masakrat mbi popullatën palestineze.

Viktima u raportuan në shkollën fillore an-Nazla në kampin e refugjatëve Jabalia pas sulmeve të shumta nga forcat izraelite.

Ministria e Shëndetësisë e Gazës tha se 46 persona u vranë dhe 130 u plagosën në periudhën e fundit të raportimit 24-orësh.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button