Vjen goli i parë për Turqinë, Akaydin i shënon Holandës

Një ndeshje shumë luftarake kjo mes Turqisë dhe Holandës në kuadër të EURO 2024 në Gjermani.

Turqit pas shumë presioneve ndaj skuadrës kundërshtare arritën të gjejnë golin e avantazhit në minutën e 35’të përmes Samet Akaydin.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button