Rezistenca palestineze pretendon se ka vrarë 7 ushtarë izraelitë në Shujayea

Krahu i armatosur i Hamasit thotë se luftëtarët e tij zunë pritë dhe u përleshën me trupat izraelite në lagjen lindore të qytetit të Gazës, ku luftimet e ashpra kanë vazhduar për disa ditë.

Në një deklaratë në Telegram, grupi shtoi se shtatë ushtarë u “vranë ose u plagosën” në luftime, të angazhuar me “armë të përshtatshme”.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button