Në vetëm pesë minuta Holanda kalon në epërsi ndaj Turqisë

Pjesa e dytë dëshmoi për një presion të futbollistëve të Holandës në portën turke dhe pavarësisht përpjkeve të futbollistëve turq, rezultati u barazua.

Ishte De Vrij ai i cili në minutën e 70’të i shënoi Turqisë dhe solli golin e barazimit për kombëtaren e vet, Holandën.

Ndërkaq në minutën e 75’të, një gabim i kusjton shtrenjtë mbrojtjes turke, pasi Galpo shënon golin e epërsisë për Holandën për rezultatin 2:1.

Të ngjajshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button